Navigation überspringen
Hauptnavigation:
Linke Kolumne:

Handle lettvint og behagelig og nyt vår ekstraservice !

Kundenummer:
/
Passord:
Inhalt:

4.9 Avtalekalender

Med kalenderen fra KLiNGEL glemmer du aldri mer et viktig tidspunkt. Bare legg inn avtalene og merkedagene dine i din personlige kalender og la oss minne deg på dem via e-post. Alle tidspunkter/merkedager du har lagt inn, vises sortert etter dato på siden "Min KLINGEL – Avtalekalender". Du kan begrense visningen på forskjellige måter ("Vis alle tidspunkter/merkedager", "Avtaler denne uka" eller "Avtaler i dag"). Forfalte avtaler merkes tilsvarende og slettes automatisk 30 dager etter forfall, så fremt det ikke dreier seg om gjentakende avtaler.

4.9.1 Opprett nytt tidspunkt

Illustrasjon: Opprett nytt tidspunkt

Klikk på knappen "Lagre nytt tidspunkt". På den følgende siden må du skrive inn minst datoen og et stikkord for at tidspunktet/merkedagen skal kunne lagres i kalenderen din. I tillegg kan du legge inn en utførlig beskrivelse (maks. 200 tegn).

4.9.2 Gjentakende tidspunkt/merkedag

Marker punktet "Gjentakende tidspunkt/merkedag" hvis det dreier seg om et tidspunkt som skal gjentas regelmessig. Eksempler på dette er f.eks. bryllupsdag eller fødselsdag. Under "Gjenta tidspunkt/merkedag" velger du hvilke mellomrom det skal gjentas med. Når et slikt tidspunkt er over, blir det automatisk endret til neste tilsvarende dato og evt. merket for påminnelse.

4.9.3 Påminnelse på e-post

Vil du ha påminnelse om et tidspunkt på e-post, kan du velge tidspunktet for det med selektoren under "Påminnelse skal sendes". Hvilke muligheter som står til rådighet, avhenger da av hva som er valgt under "Gjenta tidspunkt". En e-postadresse som du evt. alt har lagret hos oss, velges da ut som standard e-postadresse. Under "Annen e-postadresse" kan du imidlertid når som helst oppgi en annen e-postadresse til påminnelser.
Til slutt klikker du på knappen "Lagre nytt tidspunkt".

4.9.4 Slette eller endre tidspunkt/merkedag

Illustrasjon: Knapper for å slette eller endre tidspunkt

Bare klikk på den respektive knappen ved tilsvarende tidspunkt. Med "Endre" kommer du til de samme endringsmulighetene som med "Nytt tidspunkt". Endre innstillingene som du selv vil. Avslutt endringene med "Lagre endringer" eller klikk på "Legg til som nytt tidspunkt" og lag en kopi av den endrede teksten.

 

 

« tilbake